19 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

19 maja warto wyjść na słońce i delektowac się jego promieniami. Fot. Wikimedia Commons

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 19 maja. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Międzynarodowy Dzień Muzeów, Dzień pamięci o ludobójstwie Tatarów krymskich, Dzień Logopedy, Dzień Umiejętności Liczenia, Dzień Bez Brudnych Naczyń. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

19 maja – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Augustyn, Bernarda, Celestyn, Cyriaka, Dunstan, Iwo, Iwon, Iwona, Jan, Kryspin, Mikołaj, Pękosław, Pękosława, Piotr, Potencjana, Potencjanna, Pudencjana, Pudencjanna, Urban i Teofil.

19 maja – jakie święto niecodzienne?

19 maja obchodzimy Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego. Jest to doskonała okazja do przypomnienia, jak ważną rolę w systemie ochrony zdrowia na całym świecie odgrywa wiedza i doświadczenie specjalistów medycyny rodzinnej. Lekarz rodzinny nie bez powodu nazywany jest często lekarzem pierwszego kontaktu, lekarzem pierwszej linii frontu. To właśnie do niego po pierwszą poradę przychodzi pacjent i to on jako pierwszy diagnozuje i pomaga w powrocie do zdrowia pacjenta i jego rodziny.
Poza tym:

  • W Polsce 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto bezinteresownych działań, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Tego dnia warto pomyśleć o wolontariacie. Dzięki nim można nie tylko zrobić coś dobrego, ale także samemu poczuć się lepiej.
  • W 2022 roku 19 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rachunkowości (International Accounting Day). Święto to ma na celu promowanie zawodu księgowego, umożliwienie nawiązywania kontaktów między osobami wykonującymi ten zawód i kontynuowania edukacji osobom zainteresowanym branżą.
  • Co roku 19 maja Amerykanie celebrują Narodowy Dzień Majowego Promienia (National May Ray Day). Słońce jest już jasne i ciepłe, a lekki wietrzyk chłodzi skórę. Żeby świętować ten dzień, koniecznie trzeba wyjść na zewnątrz i rozkoszować się pięknym słońcem. Warto włożyć lekkie wiosenne ubrania, wyjść na spacer lub jogging albo zabrać rodzinę lub przyjaciół na piknik.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
 Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?