18 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

18 czerwca możemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Pikniku. Fot. Unsplash

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 18 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą, Dzień Jedzenia Warzyw, Światowy Dzień Śmieciarza, Dzień Strudla Jabłkowego, Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych – Dzień Czołgisty. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

18 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Amand, Amanda, Drogomysł, Drogoradz, Drohobysz, Dzirżysława, Efrem, Elżbieta, Emil, Eufemiusz, Hipacy, Leoncjusz, Marek, Maryna, Miłobor, Ożanna i Przeborka.

18 czerwca – jakie święto niecodzienne?

18 czerwca obchodzony jest Autystyczny Dzień Dumy (Autistic Pride Day). Zainicjowała go na wzór Gay Pride grupa wsparcia Aspies For Freedom (AFF) działająca na rzecz ludzi z zespołem Aspergera. Dorosłe osoby będące w spektrum autyzmu pragną, aby autyzm przestał być uważany za zaburzenie, a stał się akceptowaną formą odmienności. Tłumaczą, że osoby z autyzmem zawsze były ważną częścią ludzkiej kultury, a autyzm jest formą neuroróżnorodności. Podobnie jak w przypadku innych form neuroróżnorodności większość wyzwań, przed którymi stoją osoby z autyzmem, wynika z postaw innych ludzi wobec autyzmu oraz braku wsparcia i przystosowania.

  • Co roku 18 czerwca możemy celebrować Międzynarodowy Dzień Pikniku (International Picnic Day). Tego dnia pikniki organizują organizacje charytatywne, lokalne parki lub muzea. Połowa czerwca to idealna pora na piknik – pogoda powinna być ładna i słoneczna. Ale nawet jeśli pogoda nie zechce współpracować i będzie padać, można rozłożyć koc na podłodze i też urządzić piknik! Wystarczy przygotować kosz piknikowy i ruszaj na piknik.
  • Co roku 18 czerwca możemy tak jak Amerykanie świętować Narodowy Dzień Wędkowania (National Go Fishing Day). To wspaniały dzień, w którym można oderwać się od codziennej rutyny, by wybrać się nad strumień, jezioro lub staw i zarzucić wędkę. Wędkarstwo jest ulubioną formą rekreacji wielu osób, a ci, którzy mają szczęście, nie dość, że się zrelaksują, to jeszcze mogą przynieść do domu świeży połów.
  • Każdego roku 18 czerwca wypada Dzień Czyszczenia Akwarium (Clean Your Aquarium Day). Ustanowiono go, by przypomnieć właścicielom rybek, że od czasu do czasu ich akwarium potrzebuje solidnego szorowania. Rybki są idealnymi stworzeniami, które nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy je karmić, sprawdzać filtr i raz w roku wyczyścić im akwarium… Niektórzy o tym zapominają i po to właśnie jest Dzień Sprzątania Akwarium!

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?

1 comment

19 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 19 czerwca 2022 - 05:52
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz