17 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

17 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Fot. Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 17 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Światowy Dzień Żółwia Morskiego, Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego, Światowy Dzień Tapas. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

17 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Adolf, Adolfa, Albert, Alina, Awit, Awita, Daria, Drogomysł, Franciszek, Gundolf, Herweusz, Hipacy, Izaur, Izaura, Marcjan, Montan, Nikander, Nikandra, Piotr, Radomił i Waleriana.

17 czerwca – jakie święto niecodzienne?

17 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą (World Day to Combat Desertification and Drought) ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest podnoszenie świadomości na temat występowania pustynnienia i susz, a także metod zapobiegania pustynnieniu oraz odbudowy terenów po suszy.

  • 17 czerwca możemy także celebrować Dzień Jedzenia Warzyw (Eat Your Vegetables Day). Jest to doskonała okazja, by wypróbować potrawy z warzyw, zwłaszcza dla tych, którzy ich nie lubią i nie jadają na co dzień. W końcu warzywa są bardzo zdrowe i dietetycy zalecają jedzenie pięciu porcji warzyw dziennie. Zatem Dzień Jedzenia Warzyw można zacząć warzywną mieszanką na śniadanie, sałatką jarzynową na lunch, potem pieczone warzywa na kolację, a na deser ciasto marchewkowe.
  • Także 17 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Śmieciarza (Global Garbage Man Day). Tego dnia warto docenić pracę ludzi, którzy dbają o usuwanie odpadów w miejscu, w którym żyjemy. Wystarczy wyobrazić sobie, jaki byłby świat, gdyby ich nie było – przed każdym budynkiem piętrzyłyby się góry śmieci. A do tego nieznośny zapach, szczury i insekty! Pracownicy przedsiębiorstw oczyszczania odpowiadają za cały proces utylizacji śmieci – od zbiórki przez recykling aż po składowanie – i odgrywają istotną rolę w ochronie środowiska lokalnego.
  • Razem z Amerykanami możemy 17 czerwca świętować Dzień Strudla Jabłkowego (National Apple Strudel Day). To znakomity pretekst do rozkoszowania się tym słodkim przysmakiem. Strudel jabłkowy to wiedeński deser z cienko rozwałkowanego ciasta, jabłek, cukru i aromatycznych przypraw. Apfelstrudel, jak nazywa się go w Austrii, może być podawany o każdej porze dnia, z kawą i herbatą, z bitą śmietaną, budyniem, posypany cukrem pudrem lub cynamonem. W Dzień Strudla Jabłkowego można spróbować przygotować go w domu. Można upiec wersję łatwiejszą, używając gotowego ciasta filo albo francuskiego i duszonych jabłek.
  • W Polsce 17 czerwca obchodzone jest Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych – Dzień Czołgisty. Ustanowiono go na pamiątkę powrotu do Polski 1. pułku czołgów Armii Polskiej gen. Józefa Hallera w 1919 roku.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?