16 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

16 maja przypada Światowy Dzień Siania Dyni w Miejscach Publicznych. Fot. Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 16 maja. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Polskiej Niezapominajki, Międzynarodowy Dzień Rodzin, Dzień Młyna, Dzień Ptaków Wędrownych i „zimną Zośkę”. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

16 maja – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Adam, Adamina, Andromacha, Andrzej, Brendan, Fidol, Germeriusz, Honorat, Jan Nepomucen, Jędrzej, Peregryn, Rambert, Szymon, Trzebiemysł, Ubald, Wiktorian, Wiktoriana i Wiktorianna.

16 maja – jakie święto niecodzienne?

16 maja przypada Światowy Dzień Siania Dyni w Miejscach Publicznych. Jest to święto miejskiego ogrodnictwa, a jednocześnie świetna forma spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu z poczuciem, że robi się coś dobrego dla miejskiej przyrody. Jego celem jest zwrócenie uwagi na optymalne wykorzystywanie terenów zielonych w miastach. Sianie dyni lub innych roślin jadalnych zamiast kwiatów na miejskich rabatach to złamanie stereotypu, że rośliny jadalne nie są ozdobne. Dynia to nie tylko smaczna i zdrowa, ale też piękna roślina Ma duże kwiaty, wielkie zielone liście, a jesienią – cudownie ogromne, pomarańczowe owoce.
Poza tym:

  • 16 maja w Polsce obchodzimy Święto Straży Granicznej. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 roku i upamiętnia dzień rozpoczęcia służby nowo utworzonej formacji 16 maja 1991 roku. Wcześniej nasze granice były chronione przez Wojska Ochrony Pogranicza (WOP).
  • 16 maja Amerykanie świętują Narodowy Dzień Grilla (National Barbecue Day). Hot-dogi, hamburgery, ryby, ananasy czy warzywa – na grillu każdy znajdzie coś dla siebie. Ten dzień jest dobrą okazją, żeby zebrać przy grillu przyjaciół i rodzinę i cieszyć się piękną pogodą i pysznym jedzeniem.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
 Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Wyniki Lotto 2.07.2022, godz. 14.00, sobota [Multi Multi, Kaskada, Super Szansa]

Czy tatuaże z henny są bezpieczne?

Życzenia na urodziny dla każdego