14 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

14 czerwca możemy świętować Dzień Babeczek. Fot. Pxhere

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 14 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Święto Żandarmerii Wojskowej, Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Albinizmie, Dzień Maszyn do Szycia, Międzynarodowy Dzień Rzucania Siekierami. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

14 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Alojzy, Anastazy, Digna, Eliza, Elizeusz, Feliks, Justyn, Konstancja, Marcjan, Metody, Michał, Myślibor, Ninogniew, Rufin, Ryszard i Walery.

14 czerwca – jakie święto niecodzienne?

Co roku 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy (World Blood Donor Day). Jest on dedykowany dawcom krwi. Został ustanowiony w 2004 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Międzynarodową Federację Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), Międzynarodową Federację Organizacji Krwiodawców oraz Międzynarodowe Towarzystwo Transfuzjologiczne. Na datę obchodów wybrano 14 czerwca, ponieważ jest to dzień urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi, za co w roku 1930 otrzymał nagrodę Nobla.
Poza tym:

  • Także 14 czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Święto to zostało uchwalone 8 czerwca 2006 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 66. rocznicę przybycia pierwszego masowego transportu więźniów do KL Auschwitz.
  • Każdego 14 czerwca możemy świętować Dzień Babeczek (National Cupcake Day). Ten dzień to czas, aby skosztować jednego z najsmaczniejszych przysmaków na świecie. Babeczki bywają małymi, ręcznie robionymi arcydziełami – występują w tylu odmianach, na ile pozwala wyobraźnia. Można odwiedzić cukiernię z babeczkami lub zorganizować z przyjaciółmi bądź rodziną przyjęcie z pieczeniem i dekorowaniem babeczek.
  • Co roku 14 czerwca możemy celebrować Międzynarodowy Dzień Kąpieli (International Bath Day). Długa, gorąca kąpiel jest jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myśli się o najbardziej relaksujących doświadczeniach. Międzynarodowy Dzień Kąpieli to wymarzony dzień, aby przygotować najbardziej luksusową kąpiel. Warto poświęć trochę czasu na prawdziwy relaks i odpoczynek od stresu dnia codziennego.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?