13 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

13 maja świętują fani filmu „Top Gun”. Kadr z filmu

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 13 maja. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Dzień Limeryków, Światowy Dzień Syndromu Chronicznego Zmęczenia i Zaburzeń Immunologicznych oraz Dzień Świętego Pankracego, czyli jednego z „zimnych ogrodników”. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

13 maja – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Agnieszka, Aaron, Ciechosław, Cieszmir, Dobiesław, Dobiesława, Gemma, Gerard, Gerarda, Gliceria, Gloria, Jan, Magdalena, Maria, Mucjusz, Natal, Robert, Roberta i Serwacy.

13 maja – jakie święto niecodzienne?

13 maja obchodzony jest Dzień Top Gun (Top Gun Day). Jest to święto wymyślone przez fanów najlepszego filmu o lotnikach marynarki wojennej USA. Z tajemniczych powodów odbywa się co roku 13 maja , mimo że rzeczywista data kinowej premiery „Top Gun” to 16 maja 1986 roku.
Poza tym:

  • 13 maja Amerykanie świętują Narodowy Dzień Szarlotki (National Apple Pie Day). Nie ma powodu, żebyśmy nie celebrowali tego święta także w Polsce, wszak jabłka to niemal nasze narodowe owoce, a szarlotka jest u nas tak samo popularna jak w Stanach. Jak obchodzić Dzień Szarlotki? Oczywiście delektując się pysznym ciastem, najlepiej świeżo wyjętym z piekarnika.
  • 13 maja wypada Dzień Świętego Serwacego, czyli jednego z „zimnych ogrodników”.
  • W pierwszy w roku piątek trzynastego można obchodzić Dzień zrzucania winy na innych (Blame Someone Else Day). W 2022 roku pierwszy piątek trzynastego wypada 13 maja. Tego dnia można z pełną premedytacją zwalać winę na kogokolwiek. Można udawać, że się nic nie pamięta i kłamać do woli. Warto jednak mieć na uwadze, że gdy ten dzień się kończy, być może trzeba będzie powiedzieć prawdę.
  • 13 maja wypada także Światowy Dzień Koktajli Owocowych (World Fruit Cocktail Day). Każda okazja jest dobra, żeby cieszyć się pysznym, orzeźwiającym koktajlem owocowym. Taki napój jest pełen witamin i przeciwutleniaczy, wzmacnia odporność i jest bardzo zdrowy.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
 Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Wyniki Lotto 13.08.2022, sobota [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]

Quiz: “Lokomotywa” i inne wiersze Brzechwy. Jak dobrze pamiętasz ukochane rymowanki z dzieciństwa?

15 sierpnia 2022 – czy to dzień wolny? Czy sklepy będą otwarte?

1 komentarz

14 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe – Radio Pogoda – wiadomości, porady, informacje – słuchaj radia 14 maja 2022 - 07:01
[…] Rozrywka […]
Dodaj komentarz