11 czerwca: imieniny i święta typowe i nietypowe

11 czerwca możemy dekorować przestrzeń publiczną ręcznie wykonaną dzianiną. Fot. Pixabay

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 11 czerwca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Światowy Dzień Secesji, Międzynarodowy Dzień Heraldyki, Narodowy Dzień Mrożonej Herbaty, Narodowy Dnia Ziół i Przypraw, Dzień Długopisu. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

11 czerwca – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Anastazy, Barnaba, Feliks, Fortunat, Flora, Jan, Paula, Paryzjusz, Radomił, Radomiła, Teodozja i Witomysł.

11 czerwca – jakie święto niecodzienne?

Co roku w drugą sobotę czerwca możemy obchodzić International Yarn Bombing Day, czyli Międzynarodowy Dzień Bombardowania Przędzą. Jest to dekorowanie przestrzeni publicznej ręcznie wykonaną dzianiną. W tym roku święto to wypada 11 czerwca. Tego dnia kreatywni miłośnicy tkania, szydełkowania i dziergania na drutach pokrywają swoje miasto lub okolicę pięknymi, kolorowymi i zabawnymi kreacjami z przędzy. W wielu miejscach w kolorowe dzianinowe sweterki ubierane są drzewa, przydrożne słupy, a nawet stojaki na rowery. W Wielkiej Brytanii popularne jest ozdabianie szydełkowymi beretami publicznych skrzynek pocztowych.

Ponadto:

  • 11 czerwca wypada Dzień Witania się (Say Hi Day). Jego celem jest przypomnienie ludziom, że jedno proste słowo może rozjaśnić komuś dzień, wywołać uśmiech na twarzy i poprawić nastrój. Proste powitanie może zapoczątkować reakcję domina pozytywnych kontaktów. Inspiracją do stworzenia Say Hi Day był Joseph Anthony Cinotti, niepełnosprawny nastolatek, który zmarł w wieku 15 lat. Joseph przez całe życie miał zwyczaj witania się ze wszystkimi, których spotkał. Był pełen optymizmu i życzliwości. Dzień Say Hi to dzień poświęcony promowaniu poczucia przynależności, otwartości, szacunku i życzliwości. Zachęca ludzi do wzajemnego poznawania się i budowania więzi, do bycia miłym dla innych.
  • Na 11 czerwca przypada Narodowy Dzień Kukurydzy (National Corn on the Cob Day), mimo że to jeszcze za wcześnie na kukurydziane żniwa. Ale warto się do zbiorów kukurydzy przygotować, bo kolby kukurydzy są najsmaczniejsze, gdy są świeżo zerwane. Jak świętować ten dzień? Można zacząć od ugotowania kolby kukurydzy w tradycyjny sposób w nieosolonej wodzie, a następnie zjeść ją z dużą ilością masła i soli. Potem można zawinąć kolbę kukurydzy w folię aluminiową i upiec ją na węglach w ognisku lub na grillu. Warto też wypróbować różne opcje przyprawowe, np. czosnek i cebulę w proszku, czerwoną paprykę lub oregano.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Powiązane

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Wyniki Lotto 7.10.2022, piątek [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa, Ekstra Pensja] i EuroJackpot

Quiz: Jak dobrze pamiętasz telewizyjne gwiazdy PRL?